Nusaybin 700 öğrenci LYS ve YGS hazırlık kursuna başladı

Nusaybin 700 öğrenci LYS ve YGS hazırlık kursuna başladı
Nusaybin 700 öğrenci LYS ve YGS hazırlık kursuna başladı
MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesine Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan YGS ve LYS hazırlık kursuna 700 öğrencinin katıldığı bildirildi.Milli...

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesine Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan YGS ve LYS hazırlık kursuna 700 öğrencinin katıldığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından özel dershanelerin liseye dönüşmesi kararı sonrası Halk Eğitim Merkezlerince açılan YGS ve LYS hazırlık kurslarına öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak, kursa başvuran 700 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.

Bakanlığın örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme yönergesi kapsamında lise mezunları için uygulamanın hayata geçildiğini hatırlatan Kavak, "Bu kapsamda Nusaybin olarak üç aylık bir çalışma yaptık. Eşit ağırlık, sözel ve sayısal bölümlerinden 700 öğrenci için değişik branşlarında 39 öğretmen görevlendirdik. Halk Eğitim Merkezi, Atatürk ve Yıldırım İlk Okullarında toplam 28 derslikte hafta sonu yapılacak kurslarımız bu hafta itibariyle başladı. Mezun öğrencilerimize yönelik açtığımız YGS ve LYS kurslarında öğrencilerimizin iyi hazırlanmaları için ihtiyaçları olan her türlü alt yapı sağlandı" dedi.

Kavak, kursun açılmasında destek sunan okul yöneticilerine teşekkür etti.