Nusaybin'de 2 gazeteci dabedildi

Nusaybin'de 2 gazeteci dabedildi
Nusaybin'de 2 gazeteci dabedildi
- Mardin'in Nusaybin ilçesinde 13 Kasım'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla ilçeye giden Habertürk ekibi, bir grubun saldırısına uğradı - Saldırganların darp ettiği gazetecilerin kamerası da karıldı - Saldırı öncesinde çekim yapan gazetecilere, HDP Milletvekili Mehmet Ali Aslan'ın, "havuz medyası yaşananları görmüyor" şeklinde seslendiği iddia edildi

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde 13 Kasım'dan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla ilçeye giden Habertürk ekibine, bir grup tarafından saldırıda bulunuldu.

Alınan bilgiye göre, Nusaybin'de 14 günden bu yana devam eden sokağa çıkma yasağının bugün saat 08.00'de kaldırılmasının ardından Habertürk Diyarbakır bürosunda görevli muhabir Ahmet Yukuş ile kameraman Mehmet Kayhan, izlenimlerde bulunmak üzere ilçeye gitti.

Ahmet Kaya Köprüsü mevkisinde çekim yapan Yukuş ve Kayhan'a, iddiaya göre, aynı bölgede bulunan HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, "Havuz medyası yaşananları görmüyor" şeklinde seslendi.

Bunun ardından Yukuş ve Kayhan, etrafını saran grup tarafından darbedildi, saldırıda Kayhan'ın kamerası kırıldı.

Çevredekilerin yardımıyla bölgeden uzaklaştırılan Yukuş ve Kayhan, İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek, saldırganlardan şikayetçi oldu.