Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı
- Mardin'in Nusaybin ve Derik ilçelerinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla aileler evlerini terk ediyor

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ve Derik ilçelerinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından ailelerin göçü devam ediyor.

Nusaybin'de teröristlerin kazdığı hendekler ve kurdukları barikatların temizlenmesi amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallesi sakinleri, ilçe dışına ve diğer mahallelere taşınıyor.

Ara sokaklardan el arabalarıyla taşıdıkları ev eşyalarını ana caddede bekleyen kamyonetlere yükleyen mahalle sakinlerinin bazıları, ilçedeki diğer mahallelere, bir kısmı da İstanbul, İzmir, Mersin, Gaziantep ve Adana gibi illere göç ediyor.

Bu arada, bazı vatandaşların yasağın kaldırılmasıyla marketlerden temel gıda malzemesi aldıkları, yasağın olmadığı mahallelerde de zaman zaman hareketlilik yaşandığı görüldü. 

Derik'te de 3 Aralık'ta sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla başlayan göç devam ediyor. 

Öte yandan, Nusaybin Kaymakamlığı, söz konusu mahallelerde saat 16.00 itibarıyla yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıklamıştı.