Öğrenciler, Nusaybin Gümrüğü'nde uygulamalı ders işledi

Öğrenciler, Nusaybin Gümrüğü'nde uygulamalı ders işledi
Öğrenciler, Nusaybin Gümrüğü'nde uygulamalı ders işledi
- Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Nusaybin Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Nusaybin Gümrüğünde uygulamalı ders işledi.

MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Nusaybin Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Nusaybin Gümrüğü'nde uygulamalı ders işledi.

Nusaybin Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümünde okuyan 20 öğrenci , Bölüm Başkanı Mehmet Celal Gülten ile birlikte yeni yapılan ve Suriye 'ye açılacak sınır kapısına geldi.

Burada Gümrük Müdürlüğü yöneticileri, öğrencilere, Gümrük Müdürlüğü'nün işleyişi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Uygulamalı dersin çok verimliği geçtiğini ifade eden Dış Ticaret Bölüm Başkanı Mehmet Celal Gültekin, Dış Ticaret bölümünde okuyan öğrencilere Gümrük İşlemleri dersini uygulamalı olarak gösterdiklerini kaydetti.

Bu tür uygulamalı derslerin teorik ve pratiğin bir arada gösterilmesi açısından çok önemli olduğunu ifade eden Gültekin, uygulamalı derslerin devam edeceğini, okuldan mezun olan öğrencilerin çok rahatlıkla bir Gümrük Müdürlüğü'nde çalışabilecek seviyeye geleceğini belirtti.