SP Genel Başkan Yardımcısı Bitmez:

SP Genel Başkan Yardımcısı Bitmez:
SP Genel Başkan Yardımcısı Bitmez:
- ''Bu tip terör olaylarının amacı, milletimizde bir öfke, kin, çatışma, kamplaşma meydana getirmektir. Milletimizde hala mevcut olan kardeşlik duygularını ortadan kaldırmak, milletimizi birbirine düşürmektir''

MARDİN (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, ''Bu tip terör eolaylarının amacı, milletimizde bir öfke, kin, çatışma, kamplaşma meydana getirmektir. Milletimizde hala mevcut olan kardeşlik duygularını ortadan kaldırmak, milletimizi birbirine düşürmektir'' dedi.

SP İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen basın toplantısında Ankara 'da yaşanan terör saldırısına ilişkin görüşlerini aktaran Bitmez, Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamlarından birinin yaşandığını kaydetti.

Bitmez, bu terör faciasının tüm Türkiye 'yi derinden üzdüğünü, nereden gelirse gelsin, hangi sebeple olursa olsun, inancımızın ve milli değerlerimizin kabul edemeyeceği bir saldırı olduğunu belirterek, millet olarak sağduyulu ve duyarlı hareket edilmesini istedi.

Bütün siyasi partilerin menfaatlerini bir kenara bırakarak, ülke menfaatlerini temin için bir araya gelip çözüm üretmesi gerektiğini belirten Bitmez, ''Terör, milletimizin ortak dramıdır. Tüm siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek, 'teröre karşı milli birlik ve istişare toplantısı' düzenlenmelidir. Burada her kesimden insanların katılımıyla terörün çözümü konusunda adım atılması gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

Bitmez, SP Midyat İlçe Başkanı Abdullah Çelik'in,  AK Parti 'ye geçiş yapmasına ilişkin ''Yüksek Seçim Kurulu'na intikal etmiş bir istifa söz konusu değildir'' dedi.