Suriyeli kızdan bir haftadır haber alınamıyor

Suriyeli kızdan bir haftadır haber alınamıyor
Suriyeli kızdan bir haftadır haber alınamıyor
- Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Mardin'in Kızıltepe ilçesinde akrabalarının yanına yerleşen Suriyeli Ruha Muhammed'den bir haftadır haber alınamadığı belirtildi

MARDİN (AA) - Suriye 'deki iç savaştan kaçarak Kızıltepe ilçesinde akrabalarının yanına yerleşen Ruha Muhammed'den (27) bir haftadır haber alınamıyor.

Muhammed'in ağabeyi Kava Şehmus Muhammed, yaptığı açıklamada, kardeşinin rahatsızlandığını, tedavi için  Diyarbakır 'da kalan diğer kız kardeşinin yanına gittiğini söyledi.

Tedavisinin ardından kardeşinin minibüse bindiği bilgisini aldıklarını ifade eden Muhammed, "Kardeşim gizli bir numara ile Diyarbakır'daki kardeşimizi arayıp Kızıltepe'de olduğunu söylemiş. Ancak bu görüşmeden sonra kendisinden haber alamadık" dedi.

Durumu jandarma ve polise bildirdiklerini, şüphelendikleri kimsenin olmadığını anlatan Muhammed, "Ailemizle arasında bir sorun da yoktu. Hayatından endişe ediyoruz. Yetkililerden kardeşimin bulunması için destek bekliyoruz" diye konuştu.

Muhammed'in Kızıltepe'de yaşayan akrabası Selahattin Karaaslan da 2 yıl önce savaştan kaçan yakınlarının Kızıltepe'ye gelerek yanlarına yerleştiğini aktardı.

Karaaslan, kaybolan Muhammed'in bulunması için duyarlı vatandaşların da yardımını beklediklerini aktardı.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Diyarbakır

  ,

  haber

  ,

  Kız

  ,

  jandarma