Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı

Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı
Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı
MARDİN (AA) - Suudi Arabistan Uluslararası İslami Yardım Örgütü, tarafından gönderilen bin 500 koli gıda yardımı Suriyeli ailelere...

MARDİN (AA) - Suudi Arabistan Uluslararası İslami Yardım Örgütü, tarafından gönderilen bin 500 koli gıda yardımı Suriyeli ailelere dağıtıldı.

Mardin- Suriye  Yardımlaşma Platformunca teslim alınan gıda kolilerini, Mardin'de yaşayan platforma kayıtlı ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıtıldı.

Platform Başkanı Lütfü Günlüoğlu, kolilerin yetersiz olduğunu hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.

Platform olarak 3 yıldan beri dağıtım yapıldığını belirten Günlüoğlu, şunları kaydetti:

"Platforma kayıtlı 2 bin kayıtlı aile var bunlara birer koli veriyoruz. Bu koliler Suudi Arabistan'ın bir hayır kuruluşundan gönderildi. Onların nezaretinde dağıtıyoruz. Ama gelen koliler yetmiyor hayır sahiplerinden yardım bekliyoruz. Ramazan ayı için ayrıca gıda yardımında bulunmak için çalışma başlattık."

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin'e yerleşen Mesud Ali Eyyu, "İnsanlar bize yardım yapıyor. Allah Türkiye hükümetinden ve hayırseverlerden razı olsun" dedi.

Dükkanlarını ve evlerini savaşta bırakmak zorunda kaldıklarını belirten Vasif Sinov ise yapılan yardımlardan dolayı teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  Aile

  ,

  gıda

  ,

  platform