Suudi Arabistan'dan Mardin'deki Suriyelilere gıda yardımı

Suudi Arabistan'dan Mardin'deki Suriyelilere gıda yardımı
Suudi Arabistan'dan Mardin'deki Suriyelilere gıda yardımı
- Suudi Arabistan Uluslararası İslami Yardım Örgütü, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Mardin'e yerleşen ailelere dağıtılmak üzere gıda malzemesi gönderdi

MARDİN (AA) - Suudi Arabistan Uluslararası İslami Yardım Örgütü (IIROSA), iç savaştan kaçarak Mardin'e yerleşen Suriyeliler için gıda malzemesi yolladı.

IIROSA'nın gönderdiği, içerisinde gıda malzemelerinin bulunduğu bin 500 koli, Mardin- Suriye Yardımlaşma Platformu'nca teslim alındı.

Platform başkanı Lütfü Günlüoğlu yaptığı açıklamada, içerisinde kuru gıda bulunan bin 500 kolinin ihtiyaç sahibi ailelere en kısa zamanda dağıtılacağını söyledi.

Platforma kayıtlı Suriyeli aile sayısının 2 bini geçtiğini ve gönderilen yardımların çoğu zaman yetersiz kaldığını dile getiren Günlüoğlu, şöyle konuştu:

"Suudi Arabistan'ın gönderdiği yardım kolileri, pirinç, helva, mercimek, şeker, tuz gibi kuru gıdalar içeriyor. Biz, 2 aydan beri bu işi takip ediyorduk. Sonunda bize bin 500 koli gönderildi. Ama maalesef bizde kayıtlı aile sayısı 2 bini aşkın olduğu için bunlar da yetmeyecek. Piyasadan temin edeceğimiz benzeri kolilerle telafi etmeye çalışacağız. Bu kolileri önümüzdeki hafta tamamlayarak ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıtacağız."

Suriyeli İbrahim Cüneyt de yardımlar için teşekkür ederek, "Her sabah buraya geliyoruz. Bize sıcak ekmek, kıyafet türü yardımlar veriliyor. Mardinliler, bizim için birçok yardım malzemesi getiriyor. Şükürler olsun. Bu çok güzel bir şey" dedi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Sabah

  ,

  Aile

  ,

  gıda

  ,

  platform

  ,

  zaman

  ,

  ekmek

  ,

  sıcak