Terör mağduru ailelere destek

Terör mağduru ailelere destek
Terör mağduru ailelere destek
- Midyat ilçe Müftülüğü, evlerini terk ederek Midyat'a sığınan terör mağduru 4 bin 500 aileye yardımda bulundu

MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçe Müftülüğü, PKK'lı teröristlerin terör eylemleri sebebiyle evlerini terk ederek ilçeye sığınan 4 bin 500 aileye yardımda bulundu.

Şırnak, İdil, Silopi, Cizre ve Nusaybin'de terör örgütü PKK mensuplarının kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzakladığı patlayıcılar nedeniyle evlerini terk ederek Midyat ilçesine sığınan ailelere Midyat ilçe Müftülüğü de destek sunuyor.

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca terör mağduru ailelere yapılan yardımların yanı sıra müftülük olarak terör mağduru aileler için "İyilik Zamanı Kampanyası" başlattıklarını söyledi.

İlçeye sığınan 2 bin aileye gıda, 2 bin 500 aileye ise giyim ve nakdi yardımda bulunduklarını ifade eden Bilik, şöyle konuştu:

"Merkez mahalle, belde ve köylerde göç eden mağdur ailelerin hepsine ulaştık. İlçede bulunan 10 fırın ile anlaşarak 150 bin ekmek fişi dağıttık. Yardımlarımız ilgili çabalarımız devam ediyor. Hedefimiz mağdur olan hiçbir aileye yardımsız bırakmamaktır. Kardeşliğin gereği bir nebze olsun yardımlarımızı onlara ulaştırmaya çalışıyoruz."