Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
- Mardin'in Nusaybin ilçesinde şehit polisler için Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlit okutuldu - Diyarbakır Emniyet Müdürü Böğürcü, şehit mezarlarına karanfil bırakarak dua etti

MARDİN (AA) - Nusaybin'de Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla şehit polisler için Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlit okutuldu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen etkinlikler kapsamında Aydınlar Camisi'nde Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İlçe Müftülüğü İlahi Grubu Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlit okudu.

 Müftü vekili Nurullah Kısa'nın okuduğu duayla sona eren programda vatandaşlara lokum ve gül suyu ikram edildi.

Etkinliklere, ilçe Emniyet Müdür Yardımcısı Abdullah Tuğcu'nun yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Diyarbakır 'daki etkinlikler kapsamında bir alışveriş merkezinde Gençlik Destek Merkezi'nde eğitim alan çocukların yaptığı resimlerden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi. 

Sergiye Vali Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç da katıldı.

 Vali Aksoy'a bir öğrencinin yaptığı Türk bayrağı resmi  hediye edildi.

İl Emniyet Müdürü Böğürcü daha sonra Yenişehir ilçesindeki şehit mezarlarını ziyaret ederek, karanfil bıraktı, dua etti.