Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü törenle kutlandı.

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü törenle kutlandı.

Kızıltepe Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Emniyet Müdürüne çiçek takdim eden Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve emniyet mensuplarını tebrik etti.

Ermiş, törende yaptığı konuşmada, sosyal varlık olarak bir arada yaşadıklarını, bir arada olunca kurallara da ihtiyaç olduğunu söyledi.

Ermiş, "Bunun içinde kolluk teşkilatlarına ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizde polis ve jandarma teşkilatlarımızın gecesi gündüzü yok her zaman vatandaşın can ve mal güvenliği için görev yapıyor. Polis teşkilatımızın günlerini kutluyor polis şehitlerine Allahtan rahmet diliyor ve gazilerimize de huzurlu ve sağlıklı ömürler diliyorum" dedi.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Ergen de, demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli kuruluşlarından birisi olma özelliğine sahip Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

Ergen, "Bu gurur ve coşkuyu bizimle paylaştığınız için şahsım ve teşkilatım adına hepinize saygılarımı sunuyorum. İnsanların topluluk halinde yaşamasıyla birlikte toplumu oluşturan bireylerin huzur ve güvenin sağlanması zorunluluk olmuştur. Polisin temel görevi bireyleri yasalar çerçevesinde kamu düzenini korumak toplumsal barışı ve huzuru sağlamaktır. Teşkilatımızın 170. Yıldönümünü kutluyor ve katılan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.