Yeşilay Haftası

Yeşilay Haftası
Yeşilay Haftası
MARDİN (AA) - Mardin Ömür Boyu Sevgi Derneği Başkanı Mehmet Ali Demir, Yeşilay Haftası nedeniyle açıklama yaptı.Demir, açıklamasında, özellikle çocuk...

MARDİN (AA) - Mardin Ömür Boyu Sevgi Derneği Başkanı Mehmet Ali Demir, Yeşilay Haftası nedeniyle açıklama yaptı.

Demir, açıklamasında, özellikle çocuk ve gençlerin, kötü alışkanlıklardan uzak durmasının, sağlıklı ve mutlu bir toplumu oluşturmak açısından önemli olduğunu belirtti.

Madde bağımlılığının tüm dünyanın ortak sorunu haline geldiğini ifade eden Demir, son araştırmalara göre, dünyada yasal olan madde kullanımının yüzde 20'lik kısmının sigara , yüzde 50'lik kısmı ise alkol, yasal olamayan maddelerde ise yüzde 10 kullanımla esrar, yüzde 14 ile eroin ve yüzde  6'yla ise diğer tıbbi ilaçların olduğunu bildirdi.

Çocuk ve gençlere uyuşturucunun zararlarını anlatmanın önemine değinen Demir, şunları kaydetti:

"Sağlıksız nesil ve toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir. İnsanların uzun ömürlü olmaları, fiziken ve ruhen sağlıklı olmalarına bağlıdır. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar, aile bağlarımızı zayıflatmakta, sevgiyi yok etmekte, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır. Ayrıca toplumda yıkıcı etkileri olan bu zararlı alışkanlıklar, ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olmaktadır. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, toplumumuzdaki tüm bireylerimizin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevidir. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanan kişinin; kendisine, ailesine ve çevresine zarar verdiğini, el birliğiyle, önce çocuklardan başlayarak, gençlere ve toplumun tüm kesimlerine anlatmak da tüm bireylerin ortak sorumluğudur."

 


  ETİKETLER:

  Ali Demir

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Sigara

  ,

  ülke

  ,

  açıklama

  ,

  Uzak