30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
MERSİN (AA) - AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Taşpınar, mesajında, 30 Ağustos Zafer...

MERSİN (AA) -  AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Taşpınar, mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kahraman Türk ordusunun ve tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin var oluş mücadelesinin en güzel örneklerinden olduğunu kaydetti.

Türk milletinin başarılarla dolu kutlu yürüyüşünde en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın büyük gurur ve heyecanla kutlanacağını vurgulayan Taşpınar, şu ifadeleri kullandı:

"Unutmamalıyız ki Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle  Türkiye Cumhuriyeti'nin de temelleri atılmıştır. Bizlere düşen görev, bütün imkansızlıklara, yokluklara rağmen her türlü zorlukları aşarak ecdadımızın kurduğu cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Son zamanlarda yapılan hain terör saldırılarıyla ülkenin kardeşlik, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlar asla emellerine ulaşamayacaktır. Bin yıldır bu topraklarda barış içinde yaşayan bir milletiz. Bin yıldır olduğu gibi bundan sonra da kimse bu birlikteliğe zarar veremeyecektir. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım."

- Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü Erdem

Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü Ayhan Erdem de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türk milleti için önem taşıdığına dikkati çekerek, mesajında şunları kaydetti:

"93 yıl önce sayı ve silah olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin kazandığı bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atılmasındaki en önemli etkenlerden biridir. Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza sebep olan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizden Allah razı olsun, mekanları cennet, ruhları şad olsun."