Adana'daki yangında ölen 2 kardeş toprağa verildi

Adana'daki yangında ölen 2 kardeş toprağa verildi
Adana'daki yangında ölen 2 kardeş toprağa verildi
- Misafirliğe gittikleri evde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 ve 4 yaşındaki kardeşler, Mersin'de defnedildi - Anne ve çocuklarına, kira ödeyemedikleri için sokağa atıldığında Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğü tarafından yardım yapılmış ve o sırada aile AA tarafından görüntülenmişti

MERSİN (AA) - Adana 'da misafir kaldıkları evde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 ve 4 yaşındaki kardeşler, Mersin'de toprağa verildi.

Toros Devlet Hastanesi morgundan alınan Fatmanur (4) ve Selvi Kahriman'ın (2) cenazeleri, Güneykent Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Yangından yaralı kurtulan anne Yasemin Kahriman, törende yakınlarının yardımıyla ayakta durabilirken, uzun süre gözyaşı döktü.

Öte yandan, anne Kahriman ve çocuklarının geçen ay kira ödeyemedikleri için sokağa atıldığında  Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğü tarafından yardım yapılmıştı. Yardım sırasında anne ve hayatını kaybeden çocukları AA tarafından görüntülenmişti.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesi İstiklal Mahallesi'nde 9 Ocak'ta meydana gelen olayda, iki katlı binanın üst katında devrilen soba nedeniyle yangın çıkmış, evde misafir olarak bulunan Fatmanur ile Selvi kardeşler hayatını kaybetmiş, anne Yasemin Kahriman ise yaralı olarak kurtulmuştu.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Mersin

  ,

  Aile

  ,

  kira

  ,

  sosyal