Ağaç kesme ve boyama operatörlüğü sertifika töreni yapıldı

Ağaç kesme ve boyama operatörlüğü sertifika töreni yapıldı
Ağaç kesme ve boyama operatörlüğü sertifika töreni yapıldı
MERSİN (AA) - Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan "ağaç kesme ve boyama operatörlüğü" kursunu tamamlayan 83 kursiyer için sertifika...

MERSİN (AA) - Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan "ağaç kesme ve boyama operatörlüğü" kursunu tamamlayan 83 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.

Silifke'de Kaymakamı Şevket Cinbir, "ağaç kesme ve boyama operatörlüğü" sertifika töreninde, testereli motorla ağaç kesme tekniğini uygulamalı olarak gösterdi.

Silifke Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene katılarak testereli motorla ağaç kesme tekniğini gösteren Kaymakam Şevket Cinbir, yaptığı konuşmada, kendisinin de bir orman köylüsü olduğunu söyledi.

10 yaşından kaymakam olana kadarki süre zarfında da orman işçisi olarak çalıştığını ifade eden Cinbir, şöyle konuştu:

"Kaymakam olana kadar çalıştığım orman işinde motorlu testerelerle ağaç kesmiş, sonra fidan dikmiş bir insanım. Özellikle ormancılık yapan sizler için iş güvenliği açısından bu kursun yapılması çok önemli. Ormanlarda ve her yerde kaza oluyor. Trafik, maden kazası oluyor, inşaatlarda da kaza oluyor. Adı kaza, zaten beklenmedik bir şey ve kimse böyle bir şeyin olmasını istemez. Ormanda ağaç keserken yanımdaki birkaç kişinin zarar gördüğüne şahit oldum. Bu yüzden bu aldığınız sertifikalar sayesinde bu tür üzücü olaylarla karşılaşmayacaksınız."

Silifke Orman İşletme Müdürü Mustafa Arslan ve Halk Eğitim Müdürü Halil İbrahim Ateş'de birer konuşma yaptıktan sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Silifke

  ,

  Kaymakam

  ,

  Maden

  ,

  orman

  ,

  eğitim

  ,