AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar:

AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar:
AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar:
- "Büyükşehir Belediye Başkanı maalesef 365 gün Mersin'de boş bir yıl geçirdi, bize göre sadece vatandaşın huzurunu kaçırdı"

MERSİN (AA) - AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Büyükşehir Belediye Başkanı maalesef 365 gün Mersin'de boş bir yıl geçirdi, bize göre sadece vatandaşın huzurunu kaçırdı" ifadesini kullandı.

Taşpınar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın bir yıllık görev süresinde yaptığı çalışmalarla ilgili İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, daha önce kendilerine belediyenin çalışmalarıyla ilgili sorular geldiğini ancak seçimlerin üzerinden bir yıllık zaman geçmesini beklediklerini söyledi.

Kocamaz'ın, "Mersin'e Hizmette 1. Yıl Resepsiyonu"nda, yaptığı icraatlarla ilgili ortaya bir şey koymadığını savunan Taşpınar, "Sanki yeniden seçime girecekmiş gibi ileriye dönük vaatlerde bulundu. Dişe dokunur, 'Mersin'in faydası için ben bir yıl boyunca şunları yaptım' diyebilecek maalesef hiçbir çalışma görmüyoruz" diye konuştu. 

Taşpınar, sunum eşliğinde Burhanettin Kocamaz'ın seçim öncesinde vaat ettiği projeleri anlatarak, "Projelerle ilgili planlama ve projelendirme yok. Zaman çabuk geçer, 5 yılın, biri gitti. Kaldı 4 yılınız o da göz açıp kapayıncaya kadar gelip gider. Biz bunları her yıl konuşacağız. Biz projelerini yapmamasından çok da memnun değiliz. Keşke bunların hepsini icraata geçirebilse de Mersin'de yaşayan vatandaşlarımız daha huzurlu, daha refah seviyesi yüksek şekilde yaşasalar" dedi. 

Büyükşehir Belediyesi'nin istihdam ile ilgili çalışmalarının başında işten çıkarmaların geldiğini iddia eden Taşpınar, şöyle devam etti:

"Büyükşehir Belediye Başkanı maalesef 365 gün Mersin'de boş bir yıl geçirdi, bize göre sadece vatandaşın huzurunu kaçırdı. Diktatör bir yönetim tarzı göstermeye çalıştı. Belediye Meclisi'nde de biz bunları görüyoruz. Biz belediye başkanının hangi partiden olursa olsun başarısız olmasını istemeyiz çünkü onun başarısız olması demek Mersin'de yaşayan bir milyon 700 bin nüfusun huzurlu yaşayamaması demek ve refah seviyesinin yükselmemesi demek."

Taşpınar, Mersin Otogarı konusunda Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek, "Her şeyi ile hazır olan otogarı hizmete geçiremediniz. Otogarın ilk ihalesinde biz meclis üyelerimiz de tehlikeyi hissederek, önerge verdik ve komisyon kurulmasını istedik. Belediye Başkanı bunu reddetti. Ancak geldiğimiz son durumda otogarda çalışan esnaf, ihaleyi alan firma ve vatandaşlar mağdur" dedi. 

Bir gazetecinin Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın son durumuyla ilgili sorusu üzerine ise Taşpınar, şunları kaydetti:

"İki hafta önce Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan ile bu konuyu değerlendirdik. Yarın akşam milletvekilleri adaylarımız belli olacak, basından duyduğumuz kadarıyla Lütfi Elvan bakanımızın Mersin'den aday olma ihtimali var. Öyle bir durum olursa bizim için bu konular çok daha avantajlı duruma gelecek. Bakanımızla konuşmamızda, havalanıyla ilgili şu andaki yatırımcı kuruluşun sözleşmesinin kesinlikle feshedileceğini söyledi. Yeniden ihaleye çıkılacak, bu kesin. Ben bu çalışmanın bir an önce ve seçimden önce yapılması için bakanımızdan ricada bulundum. Karar kesindir bu havaalanı en kısa sürede bitirilecektir. Bundan hiç endişeniz olmasın."