AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar:

AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar:
AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar:
- "Bahane arama, bu kente hizmet et. Bak, köylü senden şikayetçi, belediye başkanlığı makamı mazeret üretme değil, çözüm üretme yeridir"

MERSİN (AA) - AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Bahane arama, bu kente hizmet et. Bak köylü senden şikayetçi, belediye başkanlığı makamı mazeret üretme değil, çözüm üretme yeridir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Mersin İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Taşpınar, merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde vatandaşlara, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Mut Kayısı Festivali'ndeki narenciye fiyatlarıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Taşpınar, Kocamaz'ı eleştirisine şöyle devam etti:

"Köylüler su fiyatlarından şikayet ediyor, dönüp suçu merkezi hükümete atıyor. Sayın Kocamaz, su fiyatlarını merkezi hükümet değil, MESKİ belirliyor. Bahane arama, bu kente hizmet et. Bak, köylü senden şikayetçi, belediye başkanlığı makamı mazeret üretme değil, çözüm üretme yeridir. Mut Kayısı Festivali'nde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz, narenciye fiyatlarının düşük olmasından bahsederken kayısı fiyatlarından hiç bahsetmedi. Büyükşehir yasasındaki sorunlardan bahsetti. AK Parti'li büyükşehirler ile aynı mevzuata tabi olduğunu hatırlatmak da bize düştü. Sayın Kocamaz çıkmış, kayısı festivalinde narenciyeden bahsediyor. Keşke kayısı fiyatlarından da bahsetseydi ama bundan bahsetmek işine gelmedi. Çünkü kayısı üreticisi halinden memnun. Hükümetin destekleri ve teşvikleriyle bugün çok güzel para kazanıyorlar."

Kocamaz'ın genel seçimler için siyasi şov yapacağına kentin sorunlarıyla uğraşması gerektiğine dikkati çeken Taşpınar, köylülerin hizmet alamadıklarından şikayetçi olduğunu kaydetti.