AK Parti Mersin Milletvekili Gültak:

AK Parti Mersin Milletvekili Gültak:
AK Parti Mersin Milletvekili Gültak:
- "Ülkemizi karıştırmaya, milletimizi birbirine düşürmeye çalışanlar ne yaparlarsa yapsınlar er ya da geç adaletin terazisinde karşılığını bulacaklardır"

MERSİN (AA) - AK Parti Mersin Milletvekili Mustafa Muhammet Gültak, "Ülkemizi karıştırmaya, milletimizi birbirine düşürmeye çalışanlar ne yaparlarsa yapsınlar er ya da geç adaletin terazisinde karşılığını bulacaklardır" ifadesini kullandı.

Gültak, yazılı açıklamasında, siyasi partilerin vatandaşlara hizmet etmek için var olduğunu belirterek, bütün parti liderlerinin bu yönde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

AK Parti 'nin, seçimlerin ardından yapıcı ve ılımlı tavır izlediğini kaydeden Gültak, şöyle devam etti:

"AK Parti olarak son ana kadar hükümet olma, koalisyon yapma konusunda çalışacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hükümet kurma noktasında milletimiz adına mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek, güreş minderinden kaçan biz olmayacağız. Ama buna rağmen incir çekirdeğini doldurmayacak meselelerden dolayı koalisyonu yapmak istemezlerse de son çare olarak alnımız açık, başımız dik bir şekilde milletimizin karşısına çıkacağız."

Gültak, Türkiye 'de son günlerde bir kaos havasının ortaya konulmaya çalışıldığını da sözlerine ekleyerek, şunları kaydetti:

"Ülkemizi karıştırmaya, milletimizi birbirine düşürmeye çalışanlar ne yaparlarsa yapsınlar er ya da geç adaletin terazisinde karşılığını bulacaklardır. Terör ve kaos ortamı yapanlar da siyasi destekçileri de adalete bunun hesabını ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir devlet ve büyük bir millettir. Bu millet bugüne kadar bir çok sorun aşmıştır. Milletimizin sağduyusuyla bu sorunları da aşılacaktır."