AK Parti Mersin Milletvekili Gültak'tan AA'ya ziyaret

AK Parti Mersin Milletvekili Gültak'tan AA'ya ziyaret
AK Parti Mersin Milletvekili Gültak'tan AA'ya ziyaret
MERSİN (AA) - AK Parti Mersin Milletvekili Mustafa Muhammet Gültak, Anadolu Ajansı (AA) Mersin Bürosu'nu ziyaret etti.Gültak, ziyaretinde yaptığı...

MERSİN (AA) - AK Parti Mersin Milletvekili Mustafa Muhammet Gültak, Anadolu Ajansı (AA) Mersin Bürosu'nu ziyaret etti.

Gültak, ziyaretinde yaptığı konuşmada, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıyı kınadı.

"Şehitlerimiz vatanını, milletini, bayrağını sevdiği ve koruduğu için bizler yatağımızda rahat uyuyoruz" diyen Gültak, şöyle konuştu:

"Bayrağımızın renginin kutsal olması da şehitlerimizin kanıyla sulanmış olmasındandır. Bu tip saldırıların hepsini haince, alçakça, zalimce buluyorum. PKK  ve diğer terör örgütleri ülkeyi karıştırıp kardeş olma yolunda ve İslam coğrafyası üzerinde Türkiye 'nin çok güçlü bir devlet olmasını istemiyorlar. Ondan dolayı da karıştırıyorlar. Dağlıca'da yapılan hareket alçakça bir harekettir."

Tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek millet ülküsünden hiçbir gücün yıldıramayacağını ifade eden Gültak, "Hiçbir güç bizi terörle mücadeleden çeviremeyecek. Bu saldırılar bizi kutsal davamızdan caydıramaz. Hep beraber olup bunun üzerine gideceğiz ve mücadele edeceğiz. Bunun tek kuralı var ya silahı bırakacaklar ya da silahlarıyla gömülecekler" diye konuştu.

HDP'nin hiçbir zaman PKK'ya terör örgütü demediğini belirten Gültak, "Aslında Kürt vatandaşların değil PKK'nın sözcüsü. Mantık ve işleyiş olarak aynılar. Sempatik yüzlerinin ardında her birinin canavar yatıyor. O canavar devreye girdiği zaman da arabalarında silah da roket de taşırlar" ifadelerini kullandı.

Gültak, 1 Kasım'da alınacak önlemlerin, seçim güvenliği açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Gültak ayrıca, 7 Haziran seçimlerden bu yana ara vermeden tüm ilçeleri ve köyleri gezdiğini. vatandaşlarla birebir temas kurarak sorunlarını dinlediğini aktardı.

AA Başmuhabiri Anıl Bağrık da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AA'nın çalışmaları hakkında bilgi verdi.