Anamur'da Karakucak güreşleri başladı

Anamur'da Karakucak güreşleri başladı
Anamur'da Karakucak güreşleri başladı
MERSİN (AA) - Bu yıl ikincisini düzenlenen ve çeşitli illerden 350 sporcunun katıldığı karakucak güreşleri, Anamur'da başladı. Mersin Büyükşehir...

MERSİN (AA) - Bu yıl ikincisini düzenlenen ve çeşitli illerden 350 sporcunun katıldığı karakucak güreşleri, Anamur'da başladı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Abanoz yaylasında başlayan güreşlere, minik, yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde  Türkiye 'nin çeşitli illerinden 350 güreşçi katıldı. 

Etkinlikler, şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı ve dua okunmasıyla başladı.

Güreş Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreşlerin, Anamur'da başladığını ancak sırasıyla Silifke'nin Mara, Erdemli'nin Avgadı, Çamlıyayla ve Toroslar'ın Gözne yaylalarında devam edeceğini söyledi.

Karakucak güreşlerinin ikincisini düzenlemekten gurur duyduklarının ifade eden Ercan, "350 sporcumuzun iştirak ettiği müsabakalara, milli takımlar düzeyinde sporcular da katılıyor. Burada harika bir ortam oluştu. Bu meydandan Avrupa 'ya ve dünyaya genç güreşçiler göndermeyi hedefliyoruz. Tüm güreş severleri meydanlara davet ediyoruz" diye konuştu. 

Güreş müsabakaları için Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen pehlivanlar, kilolarını tarttırıp meydana indiler. 

Güreşler, yarın Silifke ilçesinin Mara yaylasında devam edecek.