Anneler Günü'ne özel 50 bin canlı çiçek

Anneler Günü'ne özel 50 bin canlı çiçek
Anneler Günü'ne özel 50 bin canlı çiçek
- Mersin'in merkez Toroslar Belediyesi Anneler Günü için hazırladığı 50 bin canlı çiçeği, başta resmi kurumlar olmak üzere okulları tek tek gezip annelere dağıtacak

MERSİN (AA) - Anneler Günü'nde anneleri bir nebze de olsa mutlu etmek ve onların sevinçlerini paylaşmak için hazırlık yapan Mersin merkez Toroslar Belediyesi, başta resmi kurumlar olmak üzere bütün okulları tek tek dolaşıp, annelere 50 bin canlı çiçek dağıtacak.

Her yıl geleneksel olarak Anneler Günü'nde çiçek dağıtımı yapan Toroslar Belediyesi, bu yıl da 50 bin çiçeği 13-14 Mayıs'ta dağıtmak üzere hazırladı. 

İşçilerin yoğun çalışmasıyla hazırlanan çiçeklerin üzerine Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın bir anne ile çektirdiği fotoğraf ve "Anneler Gününüz kutlu olsun" yazısı yapıştırıldı.

50 bin canlı çiçek, 13 ve 14 Mayıs günü başta resmi kurumlar olmak üzere annelere dağıtılacak.

- "Anneleri her gün anmak lazım" - 

Belediye Başkanı Hamit Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediye olarak 11 yılı tamamladıklarını, 9 yıldır da Mersin'deki bütün annelerin Anneler Günü'nü hatırlamak adına faaliyetler düzenlediklerini söyledi.

Anneler Günü için ürettikleri canlı çiçekleri başta resmi kurum ve kuruluşları okullar ve belli güzergahlarda dağıtacaklarını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"Hazırladığımız çiçekleri bütün annelere vermek suretiyle o güzel insanların güzel günlerini kutlamaya çalışacağız. Hakikaten insanların o çiçeği alırken ki gözlerindeki heyecan ve parıltıyı görmek en büyük mutluluk. Çiçekleri cumartesi ve pazar günü dağıtacağız. Tabi ki anneleri her gün anmak lazım bizde 9 yıldır ürettiğimiz çiçekleri onlara dağıtarak mutluluklarına ortak oluyoruz."

Çiçekleri 14 Mayıs'a yetişecek şekilde ayarladıklarını anlatan Tuna, bütün annelerin Anneler Günü'nü kutladığını sözlerine ekledi.