Asırlık nineden doğal beslenme tavsiyesi

Asırlık nineden doğal beslenme tavsiyesi
Asırlık nineden doğal beslenme tavsiyesi
- Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan 1907 doğumlu Hatican Canatan, ilerleyen yaşına rağmen sağlıklı görünüşüyle dikkati çekiyor - Kaymakam tarafından evinde ziyaret edilen yaşlı kadın, sağlıklı kalmak için doğal beslenme tavsiyesinde bulundu

MERSİN (AA) - Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan 108 yaşındaki Hatice Canatan, bir asrı aşkın yaşına rağmen sağlıklı görünüşüyle dikkati çekiyor. 

Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, nüfus kayıtlarına göre 1907 doğumlu olan Canatan'ı, ailesiyle birlikte yaşadığı evde ziyaret etti.

Eşini 59 yaşında kaybetmesine rağmen 7 çocuğunu ve 18 torununu tek başına büyüten "Asırlık nine", yaşına rağmen dinç görünüyor. 

Duymakta ve konuşmakta bazı güçlükler çeken Hatice Canatan, ailesinin kendisiyle yakından ilgilendiğini belirterek, yapılan yardımlar için de teşekkür etti.

Uzun yaşamak için doğal beslenmenin şart olduğunu söyleyen Canatan, bütün yemeklerinde doğal zeytinyağı kullandığını, herkese tavsiye ettiği zeytinyağının çok yararını gördüğünü de anlattı.

Kaymakam Akyüz de Mut ilçesinin zeytinyağıyla ön plana çıkan bir yer olduğunu ifade ederek, zeytinyağı tüketiminin yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti.

Mehmet Ali Akyüz, ziyaretin sonunda Hatice Canatan'a çiçek ve zeytinyağı hediye etti.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Kaymakam

  ,

  Çiçek

  ,

  Hediye

  ,

  nüfus