Atıcılık: Havalı ve Ateşli Silahlar Ulusal Egemenlik Kupası

Atıcılık: Havalı ve Ateşli Silahlar Ulusal Egemenlik Kupası
Atıcılık: Havalı ve Ateşli Silahlar Ulusal Egemenlik Kupası
- Türkiye genelinden 751 sporcunun katılımıyla Mersin'de düzenlenen yarışmada, Avrupa Atıcılık Şampiyonası'na katılacak milli sporcular da belirlenecek

MERSİN (AA) - Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun 2015 yılı faaliyetleri arasında yer alan "Havalı ve Ateşli Silahlar Ulusal Egemenlik Kupası" yarışmaları, Erdemli Atış Poligonu'nda başladı. 

Organizasyonda,  Almanya 'da oynanacak  Avrupa Atıcılık Şampiyonası'na katılacak milli sporcular da belirlenecek. 

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Asbaşkanı Murat Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmalara Türkiye genelinden 751 sporcunun katıldığını ve genç sporcuların ilgisinin sevindirici olduğunu söyledi. 

Yarışmalarda ayrıca milli sporcuların da belirleneceğini ifade eden Yılmaz, "Seçilecek milli takım, Almanya'nın Munih kentinde 21-26 Mayıs'ta yapılacak Avrupa Atıcılık Şampiyonası'na katılacak" dedi. 

Yılmaz, 17. Akdeniz Oyunları kapsamında Erdemli'ye yapılan bin 500 seyirci kapasiteli Erdemli Atış Poligonu'nun, Mersin'in atıcılık sporunda hızlı bir sıçrama yapmasına vesile olduğunu vurguladı. 

Federasyonun Mersin il temsilcisi Ergün Aydoğan da, 26 Nisan Pazar günü sona erecek yarışmaların 5 ayrı dalda gerçekleşeceğini belirterek tüm sporculara başarılar diledi.