ATM'de unutulan parayı alınca yakalandı

ATM'de unutulan parayı alınca yakalandı
ATM'de unutulan parayı alınca yakalandı
- Mersin'de ATM'de unutulan parayı çaldığı iddia edilen zanlı, güvenlik kameralarından tespit edilerek gözaltına alındı - Üzerinden başkasına ait kimlik çıkan zanlının cezaevi firarisi olduğu belirlendi

MERSİN (AA) ? Tarsus ilçesinde ATM'de unutulan parayı çaldığı ileri sürülen zanlı, güvenlik kamerası kayıtları sayesinde yakalandı. Zanlının cezaevi firarisi olduğu belirlendi.

Alınan bilgiye göre, adı açıklanmayan bir kadın , Şehitmustafa Mahallesi Yarenlik Alanı'nda bir bankanın ATM'sinden para çekmek için işlem yapmaya başladı. İşlem sonunda banka kartını alan kadın, cihazın verdiği 340 lirayı almayı unutup uzaklaştı.

O sırada yan ATM'de bulunan bir kişi ise kadının işlem yaptığı cihaza geçerek parayı aldı. Bir süre etrafını kontrol eden zanlı daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Parayı almayı unuttuğunu fark edip ATM'ye dönen kadın ise parayı bulamayınca bankaya girerek durumu yetkililere bildirdi. Banka görevlileri ATM'nin güvenlik kamerasında yaptıkları incelemede paranın başka bir kişi tarafından alındığını görünce durumu polise bildirdi.

Ekipler, güvenlik kamerası kayıtlarından eşkalini belirlediği zanlıyı Kızılmurat Mahallesi'nde banka şubelerinin bulunduğu bölgede gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelinin üzerinden Ç.S'ye ait bir kimlik çıktı. Yapılan parmak izi tespitinde ise zanlının çeşitli suçlardan girdiği Kırklareli Cezaevi'nden firar eden C.Ö. olduğu belirlendi.

Hakkında hırsızlık, yalan beyan ve başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma suçlamasıyla işlem başlatılan C.Ö., sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.