Başbakan Yardımcısı Elvan:

Başbakan Yardımcısı Elvan:
Başbakan Yardımcısı Elvan:
- "Türkiye'nin Rusya ile özellikle insanlarımız, bir tarafta Rus halkı diğer taraftan Türk halkının birbirleriyle etkileşimi açısından iyi bir diyalog içerisinde olduğunu, hepimiz iyi biliyoruz. Özellikle yaz aylarında çok sayıda Rus turistin Türkiye'ye geldiğini, hatta çok sayıda Türkiye'de evlenen Rus vatandaşının da olduğunu biliyoruz. Biz hepsini kucaklıyoruz "

MERSİN (AA) - Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Türkiye'nin Rusya ile özellikle insanlarımız, bir tarafta Rus halkı diğer taraftan Türk halkının birbirleriyle etkileşimi açısından iyi bir diyalog içerisinde olduğunu, hepimiz iyi biliyoruz. Özellikle yaz aylarında çok sayıda Rus turistin Türkiye'ye geldiğini, hatta çok sayıda Türkiye'de evlenen Rus vatandaşının da olduğunu biliyoruz. Biz hepsini kucaklıyoruz" dedi.

Elvan, Mersin programı kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti. 

Başbakan Yardımcısı Elvan, burada yaptığı konuşmada, Mersin'in önemli sıkıntılarının bulunduğunu belirterek, vali, belediye başkanları, kaymakamlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek, bunların üstesinden gelineceğini bildirdi. 

Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edildiği taktirde, Mersin'in çözülemeyecek bir sorununun olmadığını ifade eden Elvan, birlikteliğin sağlanması halinde, Mersin'in özlemini duyduğu yatırım ve çalışmaların daha rahat gerçekleştirileceğini kaydetti. 

Kentte özellikle 1 Kasım seçimi sonrasında diğer siyasi partilerin de bir ahenk ve uyum içerisinde bulunduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Elvan, "Siyasi partilerin gösterdiği yaklaşım bizi daha da ümitlendiriyor. Geleceğe yönelik herhangi bir kaygımız açıkçası söz konusu değil. Mersinimizi çok daha güzel, müreffeh ve yaşanabilir bir kent haline yine birlikte dönüştüreceğiz" diye konuştu.  

Bir gazetecinin "Rusya'da alıkonulan bazı iş adamları için devletin bir girişiminin olup olmayacağı" şeklindeki sorusuna Elvan, şu yanıtı verdi:

"Türkiye'nin Rusya ile özellikle insanlarımız, bir tarafta Rus halkı diğer taraftan Türk halkının birbirleriyle etkileşimi açısından iyi bir diyalog içerisinde olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Özellikle yaz aylarında çok sayıda Rus turistin Türkiye'ye geldiğini, hatta çok sayıda Türkiye'de evlenen Rus vatandaşının da olduğunu biliyoruz. Biz hepsini kucaklıyoruz. Bundan sonra da kucaklamaya devam edeceğiz. Rusya'nın da aynı anlayış içerisinde olmasını bekliyoruz. Neticede bu meselelerin konuşularak, bir diyalog ortamında çözülebileceğine inanıyoruz. Aynı davranışı Rusya'dan da bekliyoruz."

Elvan, seçim öncesinde ve seçim döneminde başlayan yatırımların devam ettiğini, bundan sonra da özellikle Mersin'e yapılacak yatırımların takipçisi olacağını sözlerine ekledi. 

 Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başbakan Yardımcısı Elvan'ın geçmişte gösterdiği olumlu davranışlarının neticesinde, Mersin'e birlikte güzel hizmetler sunabileceklerini vurguladı.