Başbakan Yardımcısı Elvan:

Başbakan Yardımcısı Elvan:
Başbakan Yardımcısı Elvan:
"Hendek siyaseti yapanlara, sokaklara, caddelere hendekler kazıp, barikatlar kurup, orada yaşayan vatandaşlarımızın özgürlük alanını kısıtlayanlara buradan sesleniyorum; Terör örgütü olarak illegal faaliyetlerde bulunduğunuz sürece sizinle mücadele edeceğiz ve o hendekleri kapattığımız gibi siz de gereken cezayı göreceksiniz" - "Bu hendek kazıp, barikat kuranlar, araçları, okulları yakanlar, o bölgede yaşayan kardeşlerimize zulmediyorlar, eziyet ediyorlar. Kışın bu gününde evlerini terk etmek zorunda kalıyorlar. İşte bunu yapan terör örgütü"

MERSİN (AA) - Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Hendek siyaseti yapanlara, sokaklara, caddelere hendekler kazıp, barikatlar kurup, orada yaşayan vatandaşlarımızın özgürlük alanını kısıtlayanlara buradan sesleniyorum; Terör örgütü olarak illegal faaliyetlerde bulunduğunuz sürece sizinle mücadele edeceğiz ve o hendekleri kapattığımız gibi siz de gereken cezayı göreceksiniz" dedi.

Elvan, AK Parti Mersin İl Başkanlığı'na yaptığı ziyaretteki konuşmasında, partisinin teşkilatlarının gece gündüz demeden Türkiye için çalışarak, 1 Kasım seçiminden zaferle çıktığını söyledi.

Kapsamlı bir reform programı hazırladıklarını belirten Elvan, bu çalışmaları kararlılıkla uygulayacaklarını ve en ufak taviz vermeyeceklerini vurguladı.

Elvan, her alandaki reformlarla Türkiye'nin önünü açacaklarını ifade ederek, "2023 vizyonu çerçevesinde hedeflerimizi teker teker gerçekleştireceğiz. Bizi hedeflerimizden kimse alıkoyamaz. Biz bu konuda kararlıyız. Vaatlerimiz neyse onların her birini teker teker yerine getireceğiz, buna paralel bir şekilde de reformlarımızı gerçekleştireceğiz. Bu konuda kimsenin kaygısı olmasın" diye konuştu.

Terör örgütünün, belirli bölgelerde yasa dışı faaliyetlerine devam ettiğinin görüldüğünü kaydeden Elvan, kamu düzenini sağlayıncaya kadar terörle mücadelenin sürdürüleceğini dile getirdi.

Elvan, terörle mücadelede kararlılıktan taviz verilmeyeceğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

"Hendek siyaseti yapanlara, sokaklara, caddelere hendekler kazıp, barikatlar kurup, orada yaşayan vatandaşlarımızın özgürlük alanını kısıtlayanlara buradan sesleniyorum; Terör örgütü olarak illegal faaliyetlerde bulunduğunuz sürece sizinle mücadele edeceğiz ve o hendekleri kapattığımız gibi siz de gereken cezayı göreceksiniz."

Terör örgütünün bölge halkına eziyet ettiğini vurgulayan Elvan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bu hendek kazıp, barikat kuranlar, araçları, okulları yakanlar, o bölgede yaşayan kardeşlerimize zulmediyorlar, eziyet ediyorlar. Kışın bu gününde evlerini terk etmek zorunda kalıyorlar. İşte bunu yapan terör örgütü. Çocuklarımızın, okula gitmesini engelliyorlar, okulları yakıyorlar, camileri yakıyorlar. Böyle bir anlayış söz konusu olabilir mi? Sizlerin desteğiyle bu mücadelemizi sürdüreceğiz ve eli kanlı tek bir terörist kalıncaya kadar, onu da temizlemek kaydıyla terörle mücadeleye devam edeceğiz."