Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
- BBP Genel Başkan Yardımcısı Kartal: - "Bizler BBP ve Alperen Ocakları olarak Türkmen kardeşlerimize yardım amacıyla Yayladağı'na gideceğiz, gerekirse de Bayırbucak'a ve Türkmen Dağı'na gideceğiz. Oradaki kardeşlerimize zulüm edilmesine müsaade etmeyeceğiz"

MERSİN (AA) -  BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Bizler BBP ve Alperen Ocakları olarak Türkmen kardeşlerimize yardım amacıyla Yayladağı'na gideceğiz, gerekirse de Bayırbucak'a ve Türkmen Dağı'na gideceğiz. Oradaki kardeşlerimize zulüm edilmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

BBP Mersin İl Başkanlığı üyesi bir grup Kuvayı Milliye Caddesi'nde toplanarak, Türkmen bölgesine yönelik saldırıları protesto etti.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, grup adına yaptığı konuşmada, Bayırbucak Türkmenlerinin son bir haftadır Rus ve Esed güçlerinin bombaları altında olduğunu söyledi. 

Bu duruma tepkisiz kalamayacaklarının altını çizen Kartal, "Bizler BBP ve Alperen Ocakları olarak Türkmen kardeşlerimize yardım amacıyla Yayladağı'na gideceğiz, gerekirse de Bayırbucak'a ve Türkmen Dağı'na gideceğiz. Oradaki kardeşlerimize zulüm edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Türkmen kardeşlerimizin yalnız olmadığını bütün dünyaya haykıracağız. Varsın orada şehadet olsun, ölüm olsun. Bu ölüm Osmanlı topraklarından bize baki kalan kardeşlerimiz için olsun" diye konuştu.

Kartal, hükümetin bu konuda daha aktif bir politika uygulaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.