Bayırbucak Türkmenleri için kan bağışı kampanyası

Bayırbucak Türkmenleri için kan bağışı kampanyası
Bayırbucak Türkmenleri için kan bağışı kampanyası
- Bayırbucak Türkmenleri için Mersin'de kan bağışı kampanyası başlatıldı

MERSİN (AA) - Mersin'de Türk Kızılayı tarafından Bayırbucak Türkmenleri'nin tedavisinde kullanılması için kan bağış kampanyası başlatıldı. 

Şube Başkanı Necmi Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, Bayırbucak Türkmenleri'nin Suriye'de insanlık dramı yaşadığını, onlara destek olmak için kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirtti.

Mersinliler'e kan bağışında bulunması için çağrıda bulunan Erdem, şunları kaydetti:

"Bayırbucak'ta yaşanan dramı kimsenin görmezden gelmemesi gerekir. Türk Kızılayı olarak bölgedeki Türkmenlere yiyecek ve giyim yardımını sürdürüyoruz. Ancak o bölgede yaşanan dram daha fazla ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Bu noktada Mersin Kızılay Şubesi olarak Mersin halkını kan bağışında bulunması için çağrıda bulunuyoruz. Suriye'de yaşanan zulme sesiz kalmamak için yaşam ve var olma mücadelesi veren atalarımızın bizlere yadigarı kalan Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduğumuzu onlara hissettirmek için Türkiye'deki tedavilerinde ve Türkiyemizde bulunan hastalarımızın kan ihtiyaçlarını karşılamak için kampanya başlattık. Bu kampanyaya Mersin halkının duyarsız kalmayacağını düşünerek herkesi Bayırbucak Türkmenleri için kan vermeye davet ediyoruz."