Beethoven, Rossini ve Dvorak'un eserleri aynı sahnede buluşacak

Beethoven, Rossini ve Dvorak'un eserleri aynı sahnede buluşacak
Beethoven, Rossini ve Dvorak'un eserleri aynı sahnede buluşacak
- MDOB orkestrası, Lorenzo Coladonato yönetiminde vereceği konserde, Beethoven'ın "Koral Fantazi", Dvorak'ın "9. Senfoni" ve Rossini'nin "William Tell Uvertür" isimli eserlerini seslendirecek

MERSİN (AA) - Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) orkestrası, şef Lorenzo Coladonato yönetiminde vereceği konserde, Beethoven, Rossini ve Dvorak'un eserlerini seslendirecek.

MDOB'tan yapılan açıklamada, 2 Mayıs Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'ndeki konserde, Ludwig Van Beethoven'ın "Koral Fantazi", Antonin Dvorak'ın "9. Senfoni" (Yeni Dünya Senfonisi), Gioacchino Rossini'in ise "William Tell Uvertür" adlı eserlerinin sanatseverlerle buluşacağı bildirildi. 

İki bölümden oluşacak konserin ilk bölümünde Beethoven ve Rossini'nin, ikinci bölümünde ise  Dvarok'un eserleri seslendirilecek.

Koroyu esere Oleg Constantinov'un hazırladığı, başkemancılığı ise Marina Kvlividze'nin üstlendiği konserde, orkestra şefi İbrahim Yazıcı "Koral Fantezi" eserinde piyanist olarak yer alacak.

MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aslı Utku Engin yaptığı açıklamada, her ay düzenledikleri senfonik konserlere, Beethoven, Rossini ve Dvorak'ın eserlerini aynı sahnede buluşturarak devam ettiklerini, tüm Mersinli sanatseverlerin katılımını beklediklerini belirtti.