CHP milletvekilleri Mersin'de

CHP milletvekilleri Mersin'de
CHP milletvekilleri Mersin'de
- CHP'nin İstanbul Milletvekili Tanal, Bursa Milletvekili İrgil ve Balıkesir Milletvekili Havutça, CHP Mersin İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi.

MERSİN (AA) -  CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Ceyhun İrgil ve Namık Havutça, CHP Mersin İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. 

İstanbul Milletvekili Tanal, Bursa Milletvekili İrgil ve Balıkesir Milletvekili Havutça, bir dizi ziyaret için geldikleri kentte, CHP İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi.

Namık Havutça, yaptığı konuşmada, partisinin, 7 Haziran'daki seçimlerin ardından milletin kendilerine verdiği sorumluluğu doğru okuyarak hareket ettiklerini söyledi.

Havutça, seçim öncesinde CHP'nin tüm milletvekilleriyle Anadolu'ya yayıldığını belirterek, " Türkiye 'nin bütün demokrasi güçlerini, CHP dışında adaleti, barışı, kardeşliği arayan, parlamenter sisteme sahip çıkan tüm yurttaşlarımızı, bir demokrasi cephesinde birleştirmeye çağırıyoruz" diye konuştu.

Ceyhun İrgil de koalisyon görüşmeleri sırasında yaşanan süreçleri anlattı.

Mahmut Tanal ise AK Parti 'yi eleştirerek, 1 Kasım'da erken seçim değil "tekrar seçim" yaşanacağını ve bunun da Türk siyasi tarihinde ilk olacağını aktardı.

Ziyarette CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak ile CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit de hazır bulundu.