Cinayet zanlısını engelli taklidi de kurtaramadı

Cinayet zanlısını engelli taklidi de kurtaramadı
Cinayet zanlısını engelli taklidi de kurtaramadı
- Mersin'de üvey kız kardeşlerini kaçıran genci bıçakla öldürdükleri iddiasıyla aranan Suriyeli 2 zanlı yakalandı - Suriye'ye kaçma hazırlığı yapan zanlılardan biri, sakallarını kesip, engelli taklidi yapmasına rağmen polisten kaçamadı

MERSİN (AA) - Mersin'de, üvey kız kardeşlerini kaçırdığı iddiasıyla bir kişiyi bıçakla öldürmekten aranan Suriye uyruklu 2 zanlı, yakalandı. 

Alınan bilgiye göre, ailesiyle birlikte ülkesindeki iç savaştan kaçarak Mersin'e yerleşen Şahadi Şeho (23), vatandaşı F.M.T isimli 16 yaşındaki kızı kaçırdı.

Merkez Mezitli ilçesi Deniz Mahallesi'ndeki bir siteye Kocasinan Sitesi'ne 12 Kasım'da giden F.M.T'nin üvey ağabeyleri A.A.T. ve A.M.T. ile yanlarındaki İ.M.T, Şeho ve yanındaki arkadaşıyla sitede karşılaştı.

Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine A.M.T bıçakla Şeho'ya ve yanındaki F.İ'ye saldırdı. Saldırının ardından Şeho öldü, yaralanan F.İ. ise tedavi altına alındı.

Kız kardeşlerini alıkoyarak götüren zanlıların Suriye'ye kaçmak için hazırlık yaptığını öğrenen Mersin Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı.

Sakallarını keserek, dikkati çekmemek için engelli taklidi yapan A.M.T,  polisin dikkati sayesinde Anamur ilçesindeki otogarda, A.A.T. ise Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki otogarda yakalandı. Diğer zanlının yakalanması için de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Bu arada, Gazipaşa'da üvey ağabeyinin yanında bulunan F.M.T. ise yetiştirme yurduna teslim edildi. 

Emniyetteki ifadelerinde olayı anlatan zanlılar, mahkemeye sevk edildi.