ÇUKTOB'tan bayram tatili çağrısı

ÇUKTOB'tan bayram tatili çağrısı
ÇUKTOB'tan bayram tatili çağrısı
MERSİN (AA) - Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, bayram tatilinin 9 güne çıkması nedeniyle tatil planı...

MERSİN (AA) - Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, bayram tatilinin 9 güne çıkması nedeniyle tatil planı yapanları Çukurova yöresine davet etti.

Demir, yazılı açıklamasında, Çukurova yöresinin turizmde atağa geçtiğini, yerli ve yabancı turistlerin bayram tatilinde de yörede tatil yapabileceğini aktardı.

Yörede hem tarihi hem de turistik yerler bulunduğunu belirten Demir, şunları kaydetti:

"Çukurova, turizmde çok büyük mesafeler aldı. Yavaş yavaş diğer turistik bölgelerle yarışabilecek güce erişiyor. Bundan böyle tatil planı yapanlar mutlaka Çukurova yöresini tatil alternatifleri arasına almalı. Çünkü hem turizm yatırımları hem de tarihi, turistik yerleri bakımından bu bölge, Türkiye 'nin gözbebeği olabilecek kapasiteye sahip. Mersin, Adana , Hatay gibi turizm merkezlerimiz tarihi ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra tatilcilere damak tadı ile ilgili de çok büyük zenginlik sunuyor. Mersin'de yiyebileceğiniz Akdeniz balığının tadını hiçbir yerde bulamazsınız. Adana'daki kebabı başka bir yerde bulmanız söz konusu değil. Hatay'ın mezeleri zaten kendini Türkiye'de ve dünyada kanıtlamış tatlar. Tüm bu lezzetleri başka bir bölgede bulma ihtimaliniz yok. Onun için Çukurova, turizmde gurme bölgesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor."


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  HATAY

  ,

  Mersin

  ,

  Turizm

  ,

  Tatil

  ,

  gusto