Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce muharrem ayı dolayısıyla Mersin'de aşure dağıtıldı

MERSİN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce Muharrem ayı dolayısıyla Mersin'de vatandaşlara aşure ikram edildi. 

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile Cumhurbaşkanlığı Kanun ve Kararlar Başkanı Hakkı Susmaz, Muğdat Camisi'nin avlusunda öğle namazı sonrasında vatandaşlara aşure dağıttı. 

Vali Çakacak,  aşure dağıtımının ardından yaptığı açıklamada, "Bütün bu yiyecekler bir kazanda pişirildiğinde aşure haline geliyor ve ayrı bir tat oluşturuyor. İnsanlar da çeşit çeşittir. Her çeşit inançtan, kültürden ve etnik yapıdan insanlar bir araya gelmeli, nasıl aşure güzel tat veriyorsa, insanlar da kardeşlik içinde kavga etmeden birbirlerine saygı çerçevesinden bakarak güzel bir dünya oluşturmalı" dedi. 

Çakacak, bu tür etkinliklerin birlik beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine aracı olmasını diledi. 

Cumhurbaşkanlığı Kanun ve Kararlar Başkanı Susmaz da geçen yıl küçük çapta düzenledikleri Cumhurbaşkanlığı aşure dağıtımının bu yıl 14 ilde gerçekleştirildiğini aktardı.

Vatandaşlar da teşekkür ederek, aşure ayının hayırlara vesile olmasını temenni etti.