Doğan Cüceloğlu, Silifke'de söyleşiye katıldı

Doğan Cüceloğlu, Silifke'de söyleşiye katıldı
Doğan Cüceloğlu, Silifke'de söyleşiye katıldı
MERSİN (AA) - İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, Silifke'de söyleşiye katıldı.Cüceloğlu, Silifke Belediyesi Kültür Merkezi'nde "İnsan ve...

MERSİN (AA) -  İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, Silifke'de söyleşiye katıldı.

Cüceloğlu, Silifke Belediyesi Kültür Merkezi'nde "İnsan ve İlişkileri Üstüne" konulu söyleşi gerçekleştirdi. 

Hayatından bazı kesitleri esprili bir dille anlan Cüceloğlu, katılımcılara karşılaşabilecekleri konular ve sorunlar hakkında mesajlar verdi.

Öğrenen insanın yaşamla birlikte değiştiğini ifade eden Cüceloğlu, "Kafanız açıksa 3 yaşındaki çocuktan bile pek çok şey öğrenirsiniz" diye konuştu.

Gerçek zenginliğin parasal karşılığı olmadığını vurgulayan Cüceloğlu, "Elinizden gelenin en iyisini yapın, şevkle yapın. Bu sizi gerçek zenginliğe ulaştıracaktır. Bunun için günde sadece 15 dakika kitap okumanız bile yeterli olacaktır" diye konuştu.

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut da bilimsel araştırmaları, kitapları ve televizyon programlarıyla geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Cüceloğlu'na yaptığı söyleşiden dolayı teşekkür etti.

Yaklaşık bir buçuk saat süren söyleşinin ardında Turgut ile Taşucu Turizm Derneği Başkanı Saadet Sayın, Cüceloğlu'na plaket ve çiçek takdim etti.