DSP Genel Başkanı Türker, Mersin'de

DSP Genel Başkanı Türker, Mersin'de
DSP Genel Başkanı Türker, Mersin'de
-Masum Türker: "AK Parti'ye karşı sol ittifakı sağlamak amacıyla, CHP'ye solu bir araya getirmesi için teklifte bulunduk ama onların hiç öyle bir tavırları olmadı. Tam tersine 'Partinizi kapatın, siyasi hayatınıza son verin' dediler"

MERSİN (AA) - Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, " AK Parti 'ye karşı sol ittifakı sağlamak amacıyla CHP 'ye solu bir araya getirmesi için teklifte bulunduk ama onların hiç öyle bir tavırları olmadı. Tam tersine 'Partinizi kapatın, siyasi hayatınıza son verin' dediler" dedi.

Türker, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, partisinin Mersin milletvekili adaylarını tanıtarak, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

CHP ile ittifak yapmayı teklif ettiklerini ancak olumlu yanıt alamadıklarının altını çizen Türker, şöyle devam etti:

"AK Parti'ye karşı sol ittifakı sağlamak amacıyla CHP'ye solu bir araya getirmesi için teklifte bulunduk ama onların hiç öyle bir tavırları olmadı. Tam tersine 'Partinizi kapatın, siyasi hayatınıza son verin' dediler. Oysa Türkiye 'nin şu anda en büyük derdi, sıkıntısı çok sesliliği sağlayacak, siyasi kadroları yürütecek kadroların artık her geçen gün sindirilmiş olması ve ortadan kalkmasıdır. Seçim maratonu içinde sonlara doğru hiç kimse bize 'Oyları bölüyorsunuz, bu seçimden vazgeçin' demeyecek çünkü birileri zaten kendi yollarını çizmişler."

Başkanlık sistemi ve anayasa değişikliği konularının gündemden düşmeye başladığını savunan Türker, iktidara gelmeleri halinde asgari ücreti 2 bin liraya çıkaracaklarının, emekli maaşının ise 2 bin 600 lira olacağının sözünü verdi.

Seçilmeleri halinde okullarda öğrencilere derse başlamadan kahvaltı yaptırılacağını açıklayan, DSP Genel Başkanı Türker, "Anne ile çocuk kahvaltı nedeniyle sabah güne kavgayla başlıyorlar. Halbuki bunun yerine devlet okulu olsun, özel okul olsun bütün okullarda sabah kahvaltı verseniz öğrencilere hem anne bir saat erken uyanmak zorunda kalmaz hem de evden çıkarken çocuk annesiyle kavga etmez" diye konuştu.