Efe Halil Özarslan, Mersin İdmanyurdu'nda kalmak istiyor

Efe Halil Özarslan, Mersin İdmanyurdu'nda kalmak istiyor
Efe Halil Özarslan, Mersin İdmanyurdu'nda kalmak istiyor
- Mersin İdmanyurdu futbolcusu Efe Halil Özarslan: "Takımımla 2 yıl daha kontratım var, bu nedenle gelen teklifleri geri çeviriyoruz. Bu sezonu iyi bir şekilde geçirip Mersin İdmanyurdu'na para kazandırıp gitmek istiyorum" - "Gençlerbirliği beni istiyor, Bursaspor ve Bülent Uygun'un takımı Umm Salal'dan da teklif var"

MERSİN (AA) - Mersin İdmanyurdu'nun defans oyuncusu Efe Halil Özarslan, kendisine gelen transfer tekliflerine rağmen kulübünde devam etmeyi planladığını söyledi.

Efe Halil Özarslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Türkiye  ve yurt dışından 2-3 kulübün menajerini arayıp transfer teklifinde bulunduğunu belirterek, "Mersin İdmanyurdu'nda 2 yıl daha kontratım var. Bu nedenle gelen teklifleri geri çeviriyoruz. Bu sezonu iyi bir şekilde geçirip Mersin İdmanyurdu'na para kazandırıp gitmek istiyorum. Resmi olarak Gençlerbirliği beni istiyor. Bursaspor ve Bülent Uygun'un takımı Umm Salal'dan da teklif var. Bülent hocayla da görüştüm ama şu an kontratım var, bunu tamamlayıp ya da kulübe bonservis bedeli getirip gitmek istiyorum" diye konuştu.

Mersin İdmanyurdu'nu hiçbir zaman  yüz üstü bırakıp gitmeyeceğini belirten Efe Halil Özarslan, "Ben buranın çocuğu gibiyim. Şu an ayrılmak gibi düşüncem yok ama ayrılırsam bile iyi ayrılırım" dedi. 

Yeni sezonda takımı en iyi yerlere getirmeye çalışacaklarını ifade eden kırmızı-lacivetli futbolcu, "Transfer yasağımız var, bunun bilincindeyiz ve ona göre kendimizi ayarladık. Rıza Çalımbay hocamızla yeni sezonda da beraberiz, o da bizim için büyük bir avantaj" şeklinde konuştu.

Efe Halil Özarslan, geçen sezonun, Mersin İdmanyurdu için iyi geçtiğini ve ligi hedefledikleri yerde bitirdiklerini, ayrıca yeni sezonda daha çok oynayarak milli  takımda oynamak istediğini sözlerine ekledi.