Eğitime hayırsever desteği

Eğitime hayırsever desteği
Eğitime hayırsever desteği
- Mersin'de Çevik çifti, 4 katlı binalarını kız öğrencilerin ücretsiz konaklaması ve dini eğitim verilmesi için Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı

MERSİN (AA) - İş adamı Mehmet Çevik ile eşi Zeliha Çevik, Mersin'in Erdemli ilçesindeki 4 katlı binalarını kız öğrencilerin ücretsiz konaklaması ve dini eğitim verilmesi için Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Çevik çiftinin her biri 225 metrekare olan 4 dairenin bulunduğu binalarının tapusu, düzenlenen törenle Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli şubesine devredildi.

Tapu müdürlüğündeki devir töreninde konuşan Çevik, anlamlı bir kuruma bağış yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek binanın gelecek nesillere hayırlı olmasını diledi.

Mülkün Allah'tan geldiğini ifade eden Çevik, "Bize bağışlanan nimetleri, eğer Allah yoluna harcamazsak şükretmemiş oluruz. Allah, bize verdi, biz de Allah kelamının okunacağı ilim yuvası için bağışta bulunduk. Eşim de ben de çok mutluyuz. İmkanlarımız ölçüsünde inşallah desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.

Devirde vakıf adına imza atan Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu da bağışın diğer hayırseverlere de örnek olmasını dileyerek "Vakfımıza bağışlanan 4 katlı binada, köylerden gelen ve ekonomik durumu iyi olmayan lise düzeyindeki 50 kız çocuğu yatılı kalacak. Binada, aynı zamanda öğrencilere dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim öğretilecek. Binaya, Mehmet Zeliha Çevik Yatılı Kız Kur'an Kursu ve Diyanet Vakfı Kız Konukevi adı verilecek" diye konuştu.