Erdemli Kaymakamı Taştan'a ziyaret

Erdemli Kaymakamı Taştan'a ziyaret
Erdemli Kaymakamı Taştan'a ziyaret
MERSİN (AA) - Erdemli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öger ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Osman Taştan'ı makamında ziyaret etti. Taştan, ziyaretten...

MERSİN (AA) - Erdemli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öger ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Osman Taştan'ı makamında ziyaret etti. 

Taştan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Erdemlili çiftçilerin çok çalışkan olduğunu belirtti.

Erdemli ekonomisinin yoğunlukla tarıma dayalı olduğunu ifade eden Taştan, şunları söyledi:

"Bu ilçede arazi az ancak çok değerli ve verimli bir yapıya sahip. İnsanlar taşı kırıp un haline getiriyor yeni tarım yapacak arazi açıyor. Bu yapı Türkiye 'nin hiçbir yerinde yok. İnsanlar bir metre yer bulduğunda hemen sebze ya da narenciye dikiyor ve ülke ekonomisine katma değer sağlıyorlar. Deniz seviyesinden 2 bin rakımına kadar alanda çok değişik ürünlerin üretimi yapılıyor. İklim yapısı da tarım yapmaya müsait."

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Öger de birlik ve beraberlik içinde çiftçilerin refah seviyesinin yükseltilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Oda yönetimine yeni gelen üyelerin hepsinin elleri nasırlı çiftçi olduğunu ifade eden Öger, şunları belirtti:

"Üreticilerimiz gerçekten zor şartlarda tarım yapıyor ancak bundan hiç şikayetçi değil. Yapılan araştırmalarda ilçe halkının göç vermediğini bilakis göç aldığı görülür.  Çiftçilerimiz bulduğu bir karış yeri ıslah eder yine toprağını terk etmez. Şu da bir gerçek ki arazi az olmasına rağmen toprağı çok değerli ve kıymetlidir. Halkın geçimi tarıma dayalı. Bu toprağa iyi bakmak ve iyi değerlendirmek gerekir."