Erdemli'de "11. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası" başladı

Erdemli'de "11. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası" başladı
Erdemli'de "11. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası" başladı
MERSİN (AA) - Erdemli Kaymakamlığı tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen "Mahalleler Arası Futbol Turnuvası" 24 takımın katılımıyla başladı. AK...

MERSİN (AA) ? Erdemli Kaymakamlığı tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen "Mahalleler Arası Futbol Turnuvası" 24 takımın katılımıyla başladı.

 AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Güzeloluk Mahallesi'nde düzenlenen açılış töreninde, uyuşturucu kullanımının önemli bir sorun olduğunu belirterek, "Bu tür turnuvalar yapılacak ki gençliğimizi spora yönlendirelim ve uyuşturucudan, madde bağımlılığından uzak tutalım. Uyuşturucu bağımlılığından gençlerimizi uzak tutmanın  tek ilacı spordur" dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da kırsal kesimdeki mahalleler arasında yapılan turnuvanın bu bölgelerde yaşayan insanlar için dünya kupası kadar önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Gençlerimizi kahvehane köşelerinden uzak tutmak ve madde bağımlılığından alıkoymak için belediye olarak 8 mahallemize semt sahası yapacağız. Tüm çalışmalarımız bitti. Yakında açılışlarını yapacağız ve gençlerimizin spor yapmasına imkan tanımış olacağız."

Turnuvaya katılan takımlara Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Erdemli Belediyesi birer futbol topu hediye etti. 

İlk maç Güneyli Mahallesi ile Elvanlı Mahallesi arasında yapılırken, turnuva süresince 76 karşılaşma oynanacak.