Erdemli'de "Köyün delisi kim" oyunu sahnelendi

Erdemli'de "Köyün delisi kim" oyunu sahnelendi
Erdemli'de "Köyün delisi kim" oyunu sahnelendi
MERSİN (AA) - Erdemli'de Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüleri, çevre ve ormanların...

MERSİN (AA) - Erdemli'de Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüleri, çevre ve ormanların korunmasına dikkat çekmek için "Köyün delisi kim" adlı oyunu sahneledi. 

Seneryosunu Ümmü Sarı'nın yazdığı, yönetmenliğini ise Erdemli Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mehmet Yetiş'in yaptığı tek perdelik "Köyün delisi kim" adlı oyun, Erdemli Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve TEMA temsilciliği işbirliğinde Akdeniz Anadolu Lisesi Konferans Salonunda sahneye konuldu.

Erdemli TEMA temsilcisi Haluk Gülle, tiyatro oyununda rol alan kişilerin tamamının TEMA gönüllüsü olduğunu vurguladı. 

Benzer etkinliklerin devam edeceğini ifade eden Gülle, oyunu ilk kez ilçe merkezinde sergilediklerini, kırsal kesimdeki mahallelerde de sergilemeyi amaçladıklarını söyledi. 

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur da halkın talapleri doğrultusunda çok çeşitli kurslar açtıklarını, meslek edindirme kursları yanında  hobi kursları da  açarak vatandaşlara en güzel hizmeti sunmaya çalıştıklarını kaydetti.