Erdemli'de "Marka kent Mersin" çalıştayı düzenlendi

Erdemli'de "Marka kent Mersin" çalıştayı düzenlendi
Erdemli'de "Marka kent Mersin" çalıştayı düzenlendi
MERSİN (AA) - Erdemli ilçesinde "Marka Kent Mersin" adlı çalıştay düzenlendi.Kumkuyu Mahallesi'ndeki bir otelde düzenlenen çalıştaya Erdemli Belediye...

MERSİN (AA) - Erdemli ilçesinde "Marka Kent Mersin" adlı çalıştay düzenlendi.

Kumkuyu Mahallesi'ndeki bir otelde düzenlenen çalıştaya Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Ekonomi Platformu Başkanı Ferudun Gündüz, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Tollu, yaptığı konuşmada, Erdemli Belediyesi olarak bu tür çalışmalara her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

Mersin'in konum olarak gelişmeye müsait bir yapıda olduğuna dikkati çeken Tollu, "Bu avantajı iyi değerlendirerek Mersin'i marka kent yapmalıyız" dedi.

Erdemli'nin önceliğinin turizm olması gerektiğinin altını çizen Tollu, ilçenin gelişmesi, güzelleşmesi, ve kalkınmasının Mersin'in gelişmesine doğrudan etki edeceğini belirtti.

Mersin Ekonomi Platformu Başkanı Gündüz de Mersin'de ekonominin gelişmesi, istihdamın artması, Mersin'in marka kent olabilmesi için bilimsel bilgiye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Herkesin bilime dört elle sarılması gerektiğini belirten Gündüz, "Daha fazla araştırma geliştirme çalışmaları yapmalıyız. Bu kentten daha fazla buluş çıkmalı, daha fazla patent almalıyız, daha fazla markaya sahip olmamız lazım ve bu markaların uluslararası alanda tanınması lazım'' şeklinde konuştu.