Erdemli'de öğrencilerden tezhip sergisi

Erdemli'de öğrencilerden tezhip sergisi
Erdemli'de öğrencilerden tezhip sergisi
 MERSİN (AA) - Erdemli'de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Yurdu Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde verilen tezhip...

 MERSİN (AA) - Erdemli'de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Yurdu Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi birliğinde verilen tezhip kursunu tamamlayan öğrenciler sergi açtı.

Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, Öğretmenevi'ndeki serginin açılışında, sanatsal çalışmaların insanın erdeme ulaşmasına vesile olduğunu belirtti.

Bu tür eserlerin ortaya çıkması için sanatçısının müthiş bir sabra ve dikkate ihtiyacı olduğunu vurgulayan Taştan, "Görüyoruz ki öğrencilerimiz bunu başarmışlar. Dünya çapında eğitim veren üniversitelere baktığımızda meslek eğitiminin yanında resim, müzik, tiyatro ve çeşitli sanatsal alanlarda da öğrencilerine eğitim veriyor" dedi.

Usta öğretici Saniye Gültekin de kursta gençlerin sadece stres atmakla kalmadıklarına değinerek, "640 saatlik kursumuz esnasında gördük ki gençlerimiz hem ders stresinden uzaklaştılar hem de dikkatlerini yaptıkları işe verme konusunda büyük mesafe katettiler" diye konuştu.

Konuşmaların ardından 15 öğrencinin yaptığı 40 eserden oluşan sergi açıldı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Mersin

  ,

  Müzik

  ,

  Resim

  ,

  Kız

  ,

  Kredi

  ,

  Kız Yurdu

  ,

  sergi

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  ders