Erdemli'de öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor

Erdemli'de öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor
Erdemli'de öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor
MERSİN (AA) - Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın (TEMA) Erdemli temsilciliği tarafından öğrencilere çevre...

MERSİN (AA) - Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın (TEMA) Erdemli temsilciliği tarafından öğrencilere çevre bilincini yerleştirmek amacıyla eğitim verildi.

Erdemli Sultan Akın İlkokulu üçüncü sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri Mehmet Kaya eşliğinde Erdemli TEMA temsilciliğini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TEMA gönüllü eğitim sorumlusu Murat Başer tarafından öğrencilere çevre hakkında yapılan çalışmalar anlatılırken, öğrencilerin çevreye karşı daha duyarlı olmaları, bu konuda görev üstlenmeleri, çevreyi koruma ve geleceğe daha iyi bir çevre bırakmak için nelerin yapılması gerektiği konularında bilgiler verildi.

Erdemli TEMA Başkanı Haluk Gülle, yaptığı açıklamada, Erdemli de okullara giderek çevre konusunda sunumlar yaptıklarını söyledi.

Öğrencilerin de TEMA binasına gelerek eğitim aldıklarını vurgulayan Gülle, "Geleceğe daha iyi bir çevre bırakmak için çocuklarımızdan başlamamız gerekiyor. Onun için küçük yaşta eğitim için TEMA olarak çalışmalarımıza devam edeceği" dedi.