Erdemli'de sertifikalı fidan satışına başlandı

Erdemli'de sertifikalı fidan satışına başlandı
Erdemli'de sertifikalı fidan satışına başlandı
MERSİN (AA) - Erdemli Ziraat Odası, uzmanların denetiminde yetiştirilen sertifikalı fidanların satışına başlandığını duyurdu. Erdemli Ziraat Odası...

MERSİN (AA) - Erdemli Ziraat Odası, uzmanların denetiminde yetiştirilen sertifikalı fidanların satışına başlandığını duyurdu. 

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öger, yaptığı yazılı açıklamada, oda bünyesindeki mühendis ve tarım danışmanlarının nezaretinde sertifikalı fidanların yetiştirildiğini belirtti. 

Mersin'in yanı sıra diğer il ve ilçelerden de sertifikalı fidanlara ilginin yoğun olduğunu ifade eden Öger, şöyle devam etti:

"Tesisimizde iklim şartlarına uygun her çeşit meyve ve sebze fidanı yetiştiriliyor. Fidanlığımızda limon, elma,  ceviz, şeftali, incir, kivi, zeytin, avokado, nar, kiraz ve armut gibi birçok meyve fidanı bulunuyor. Elimizde çiftçilerimizin talebini karşılayacak oranda fidan var. Fidanların fiyatları ise 7-15 lira arasındadır. Üreticiler en çok limon ve ceviz fidanına ilgi gösteriyor." 

Üreticilere, satış sonrası uzman desteği verdiklerini de anlatan Öger, amaçlarının üreticiye her zaman kaliteli ve güvenilir fidan sunmak olduğunu kaydetti. 

 


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  lira

  ,

  zaman