Erdemli'de spor sahası yapım çalışması

Erdemli'de spor sahası yapım çalışması
Erdemli'de spor sahası yapım çalışması
MERSİN (AA) - Erdemli'de, 17 bin 230 metrekarelik alanın spor tesisi yapılması amacıyla, tahsis çalışmasının başlatıldığı bildirildi.Gençlik...

MERSİN (AA) - Erdemli'de, 17 bin 230 metrekarelik alanın spor tesisi yapılması amacıyla, tahsis çalışmasının başlatıldığı bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Kayacı Mahallesi'ne kurulması planlanan spor tesisi alanında incelemede yaptı. 

Tarakçı, burada yaptığı açıklamada, spor tesisinin yapılacağı yerle ilgili maliyet hesaplarının çıkartılacağını söyledi. 

Her kesim ve özellikle de amatör sporcuların yararlanabileceği bir tesis yapmayı planladıklarını ifade eden Tarakçı, "Tesisin içerisinde, Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği ölçülerde suni futbol sahası, üçyüz kişi kapasiteli A-1 tribünü, hakem ve sporcuların soyunma odaları, basket ve voleybol oyun alanları yapılacak" diye konuştu. 

Alanda ilk keşif çalışmalarını yaptıklarını anlatan Tarakçı, Erdemli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün denetiminde gerçekleşecek çalışmanın diğer bölgelerde de yapılması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.