Erdemli'de zabıta denetimleri

Erdemli'de zabıta denetimleri
Erdemli'de zabıta denetimleri
MERSİN (AA) - Erdemli Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde fırın, kahvehane, çay ocağı, pastane, lokanta, kasap ve market gibi yerlerde denetim...

MERSİN (AA) - Erdemli Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde fırın, kahvehane, çay ocağı, pastane, lokanta, kasap ve market gibi yerlerde denetim yaptı.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı yazılı açıklamada, denetimlerde, temizlik, ürün gramajları, ürünlerin son kullanım tarihleri ve yeri ruhsatlarının kontrol edildiğini belirtti.

Amaçlarının vatandaşların sağlıklı yaşamasına katkı sunmak olduğunu ifade eden Tollu, halkın sağlığını korumanın kendilerinin en önemli vazifelerinden biri olduğunu vurguladı. 

İş yerlerinin kontrolünün halk sağlığı açısından çok önemli olduğunu anlatan Tollu, şunları kaydetti:

"Gıda güvenliği günümüzde çok önem kazandı. Tüketilen gıdaların hijyen şartlarında ve gerekli gramaja uygun şekilde tüketiciyle buluşturmak için belediyemiz bünyesinde istihdam ettiğimiz gıda mühendisi, çevre sağlık teknisyeni ve zabıta ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. İkaz edilmelerine rağmen gerekli şartları yerine getirmeyen işletmeler kapatılacaktır."


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Çay

  ,

  ilçe

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  ,

  iş yeri