Erdemlili çiftçilere ücretsiz danışmanlık hizmeti

Erdemlili çiftçilere ücretsiz danışmanlık hizmeti
Erdemlili çiftçilere ücretsiz danışmanlık hizmeti
MERSİN (AA) - Erdemli Ziraat Odası (EZO) Başkanı Ahmet Öger, çiftçilere ücretsiz tarım danışmanlığı hizmeti verildiğini bildirdi.Öger, yaptığı yazılı...

MERSİN (AA) - Erdemli Ziraat Odası (EZO) Başkanı Ahmet Öger, çiftçilere ücretsiz tarım danışmanlığı hizmeti verildiğini bildirdi.

Öger, yaptığı yazılı açıklamada, oda bünyesinde oluşturulan tarım danışmanlarının, ilçeye bağlı mahallelerdeki narenciye bahçeleri, sera ve açıkta üretim yapan çiftçileri düzenli olarak ziyaret ettiğini belirtti.

Danışmanların hiçbir ücret talep etmeden üreticinin ayağına kadar gittiğini kaydeden Öger, "Tarım danışmanlarımız, her ay düzenli olarak meyve ve sebzelerde, hastalık ve zararlı kontrolleri yaparak çiftçilerimizin daha iyi verim elde etmesi adına gayret gösteriyor. Amacımız üreticimizin ürünlerini kaliteli yetiştirmesi ve bol kazanç elde etmesidi" ifadesini kullandı.

Ücretsiz tarım danışmanlığı sayesinde ürünlerde artışın ve kalitenin gözle görülür hale geldiğini belirten Öger, çiftçilerin de aldığı hizmetten mumnun olduğunu aktardı.