Erdemli'ye kapalı otopark ve pazar yeri açılıyor

Erdemli'ye kapalı otopark ve pazar yeri açılıyor
Erdemli'ye kapalı otopark ve pazar yeri açılıyor
MERSİN (AA) - Erdemli Belediyesi tarafından ilçe merkezine yaptırılan kapalı otopark ve pazar yerinin açılışının Kurban Bayramı'ndan sonra yapılacağı...

MERSİN (AA) - Erdemli Belediyesi tarafından ilçe merkezine yaptırılan kapalı otopark ve pazar yerinin açılışının Kurban Bayramı'ndan sonra yapılacağı açıklandı. 

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı yazılı açıklamada, kapalı otopark ve pazaryerinin inşaatının tamamlandığını ancak esnafının isteği doğrultusunda açılışının bayram sonrasına ertelendiğini belirtti. 

Açılışı yapılacak pazar yerinin, Erdemli için modern bir kazanım olduğunu vurgulayan Tollu, şöyle devam etti:

"Vatandaşın hizmetine sunacağımız 3 bin 500 metrekarelik bu alan, salı ve cumartesi günleri pazar yeri olarak kullanılacak, diğer günler ise otopark olarak vatandaşın hizmetine sunulacak. Zaman zaman fuar alanı olarak da kullanılacak bu alan sayesinde, Erdemli artık sokak aralarında kurulan pazarlardan kurtulacak. Kapalı pazar yerini kullanan esnafımızdan alınan ücretlerle, mahalle ve beldelerimize de kapalı pazar yerleri yapacağız. Önümüzdeki üç yıl içerisinde pazar kurulan yerleri de kapalı hale getireceğiz. Kapalı otopark ve pazar yeri olarak kullanılacak bu alan tüm halkımıza hayırlı olsun."

Toplam 132 esnafın tezgah kuracağı pazar yerinin, 24 saat  güvenlik kameralarıyla izleneceği bildirildi.