Eski Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü Gündeş:

Eski Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü Gündeş:
Eski Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü Gündeş:
- "Sezona iyi başlayamadık. Son olarak deplasmanda oynadığımız Ankara Demirspor maçında alınan mağlubiyetin ardından kesin kararımı verdim ve teknik ekibimle birlikte istifamızı verdik"

MERSİN (AA) - Spor Toto 2. Lig ekiplerinde Tarsus İdmanyurdu'nun istifa eden teknik direktörü Murat Gündeş, "Sezona iyi başlayamadık. Son olarak deplasmanda oynadığımız Ankara Demirspor maçında alınan mağlubiyetin ardından kesin kararımı verdim ve teknik ekibimle birlikte istifamızı verdik" dedi.

Günden, başkan Erdal Yüksel ile tesislerde yaptığı basın toplantısında, başarısızlığın tüm faturasının kendisine ve ekibine ait olduğunu söyledi.

Takımın geçen yıl çok zor durumda olduğunu ve bir Tarsuslu olarak görevden kaçmadığını vurgulayan Gündeş, şöyle devam etti:

"Risk aldım, çünkü teknik direktörlükte başlangıç noktam oldu bu görev. Eğer ki geçtiğimiz yıl takım küme düşmüş olsa, teknik direktörlük hayatım başlamadan bitmiş olacaktı. Görevden kaçmadım ve takım çok şükür ligde kaldı. Sezon başında tüm transferleri ben ve ekibim yaptık. Yönetim hiç transferimize karışmadı. Bu noktada alınan tüm oyuncuların sorumluluğu bana ve teknik ekibime aittir. Sezona iyi başlayamadık. Son olarak deplasmanda oynadığımız Ankara Demirspor maçında alınan mağlubiyetin ardından kesin kararımı verdim ve teknik ekibimle birlikte istifamızı verdik. Kan değişikliğinin takım açısından verimli olacağına inanıyorum. Bana ve teknik ekibime destek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum."

Başkan Yüksel ise Gündeş ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, Gündeş ile her zaman gönül bağlarının süreceğini söyledi.

Yeni teknik direktör arayışlarının sürdüğünü bildiren Yüksel, cuma gününe kadar olumlu bir adım atmayı hedeflediklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Mersin

  ,

  spor

  ,

  Lig

  ,

  sezon

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  istifa

  ,

  yönetim