Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Yaşadığımız bu süreç bize şunu gösterdi. Türkiye'nin geleceği, büyümesi ve güçlenmesi ancak ve ancak AK Parti'nin tek başına iktidarıyla olur"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Yaşadığımız bu süreç bize şunu gösterdi. Türkiye 'nin geleceği, büyümesi ve güçlenmesi ancak ve ancak AK Parti 'nin tek başına iktidarıyla olur" dedi.

Elvan, partisinin il binası önünde düzenlenen bayramlaşma töreninde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisini 1 Kasım seçimlerinde Mersin'den aday göstermek istediğini bunu da büyük bir memnuniyetle karşıladığını söyledi. 

Kendisinin de bir Mersinli olduğunu vurgulayan Elvan, hiçbir zaman kendi memleketi ve Türkiye için çalışmayı bir külfet olarak görmediğini belirtti.  

1 Kasım'daki seçimin, sıradan bir seçim olmayacağına dikkati çeken Elvan, şöyle konuştu:

 "Bu seçim, Türkiye'nin geleceğini tayin edecek olan bir seçim. Bizim istiklalimizi ve istikbalimizi tayin edecek olan bir seçim. O nedenle bu seçimde her birimiz çok çalışmalıyız. Milletimiz artık belirsizlik, istikrarsızlık ve ekmeğinin küçülmesini istemiyor. Ağzının tadının bozulmasını istemiyor. Bakın şu 3-4 aydır yaşadıklarımıza. Son seçimlerde yüksek miktarda bir oy aldık. Yüzde 41 ile Türkiye'nin en büyük partisi olma konumunu koruduk. Bizim gerimizde kalan partiye tam 17 puan fark attık. Ama milletimiz bizi tek başına iktidar olmaya layık görmedi. Şu 3-4 aylık süreçte bu ülkedeki sıkıntıları hep birlikte gördük. Dolar 3 lirayı geçti. Avro 3,4'e çıktı. Diğer taraftan yatırımcılar 'Ne olacağını bilemiyoruz. Onun için ben yatırımlarımı bir süre daha erteleyeceğim' diyor. İhtiyacı olanlar ise 'ne olur ne olmaz, bir süre daha bekleyelim' diyor. İşte böyle bir süreci yaşıyoruz. Türkiye'nin önünü açabilecek olan tek bir parti vardır. O da AK Parti'dir. Zaten diğer partilerin iktidar olma gibi bir dertleri de yoktur."

Seçim hükümetine CHP ve MHP 'nin bakan vermeyerek yanlış yaptığını anlatan Elvan, "Yaşadığımız bu süreç bize şunu gösterdi. Türkiye'nin geleceği, büyümesi ve güçlenmesi ancak ve ancak AK Parti'nin tek başına iktidarıyla olur" diye konuştu.

Türkiye'nin huzurunu ve istikrarını bozmak, geleceğini karartmak isteyenlerin olduğunu ifade eden Elvan, şöyle devam etti:

"Bu ülkeyi bir maceraya sürüklemek isteyenler var. Ama biz bunlara asla izin vermeyeceğiz. Biz, tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet ülküsünün yıpratılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. 7 Haziran seçimlerine kadar 'barış, barış' dediler. Seçimler bitti. Kandil'den bir talimat geldi. 'Artık Çözüm Süreci bitmiştir. Artık ayaklanabilirsiniz' dediler. Kim söyledi bunu. Kandil söyledi. Ne zaman? 11 Temmuz'da. Şimdi 7 Haziran'a kadar 'barış, barış' diyenler, 7 Haziran'dan sonra nasıl olsa AK Parti tek başına iktidara gelemedi. Bunu da fırsat bilip terörü tekrar gündeme getirdiler. Ardından terör faaliyetlerine başladılar. Ama görüyorsunuz son 1,5 aylık süreç içerisinde teröre karşı kararlılığımızla kesin bir mücadele ediyoruz. Allah'ın izniyle terörün kökünü kazıyacağız. Bizim ne Kürt kökenli ne de başka kökenli bir kardeşimizle hiçbir sorunumuz yok. Biz etle tırnak gibiyiz. Bizleri Kürt kardeşlerimizden ayıramayacaklar. Biz bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde yaşadık."

Mersin'e yapılacak yatırımları da anlatan Elvan, daha sonra partililerle bayramlaştı. 

Programa, AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, milletvekilleri ve milletvekili adaylarıyla çok sayıda partili katıldı.